O nas

Publiczne Przedszkole nr 18

Publiczne Przedszkole nr 18 znajduje się na Os. XXX- lecia 61 w Wodzisławiu Śl. Decyzją Prezydenta Miasta przedszkole oddano do użytku z dniem 01.09.1982r. jako placówkę 6-oddziałową. Obecnie przedszkole jest placówką 4-oddziałową mogąca przyjąć 90 dzieci. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 7 lat. W szczególnych przypadkach przyjmujemy dzieci 2,5 letnie. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 17.00.

Przedszkole znajduje się w centrum osiedla mieszkaniowego. Budynek jest piętrowy. Na piętrze znajdują się sale dydaktyczne dla dzieci 3,4,5-letnich a na parterze dla dzieci 5,6,7-letnich. Sale zajęć są duże, przestronne i słoneczne, funkcjonalnie i estetycznie zagospodarowane. Przedszkole wyposażone jest w tarasy z których można zejść do ogrodu przedszkolnego, który jest przestronny i dobrze wyposażony w urządzenia i sprzęt terenowy tj. piaskownice, przeplotnie, zjeżdżalnię, bujaczki, rowerki , hulajnogi itp.

Przedszkole realizuje swoje zadania opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Dobrane programy są zgodne z koncepcją pracy przedszkola oraz uwzględniają potrzeby i możliwości rozwojowe wychowanków