W czasie wakacji dzieci się nie nudzą

W trzecim tygodniu sierpnia piękna pogoda sprzyjała  przebywaniu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki wykorzystały ten czas na urządzenie pikniku! Aby trochę odpocząć piknik odbył się w zacienionym miejscu ogrodu przedszkolnego. Dla wszystkich dzieci były pyszne przekąski – ciasteczka, chrupki i paluszki.  Po udanym pikniku przyszedł czas na gry i zabawy z piłkami. Zabawa była przednia!

Dzieci z grupy 5-6 latków miały okazję zagrać w grę pod tytułem „Złapmy lwa” (szachy japońskie). Gra rozwinęła u dzieci szachowe umiejętność takie jak: myślenie logiczne, myślenie strategiczne, pamięć i orientację przestrzenną, umiejętności analizy i rozwiązywania problemów, a także cechy tak jak intuicja,koncentracja oraz umiejętności doskonalenia się. Proste zasady i wysokie walory edukacyjne zachęcały dzieci do rozgrywki.

Dzieci z grupy 4-5 latków bardzo przyjemnie spędziły czas w przedszkolu. Ułoży z klocków tor przeszkód, który wpłynął pozytywnie na ich koordynację ruchową, umiejętności motoryczne, koordynację rąk i oczu. Przestrzeń w sali była pomysłowo zagospodarowana i sprawiła im bardzo dużo radości i frajdy.