W czasie wakacji dzieci się nie nudzą !

Z początkiem drugiego tygodnia sierpnia dzieci z grupy dzieci 4,5 – letnich miały okazję spróbować zakodowanych zabaw z kolorowymi kubeczkami. Zabawa polegały na układaniu kubeczków według wyznaczonego kodu. Później przyszedł czas na konkurs, w którym liczyła się wysokość wieży. Ważna była współpraca w parach oraz pomysł na to jak wieża powinna wyglądać. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem.

Dzieci z grupy 5,6 – latków wykonały również swój własny maleńki kawałek plaży w sali.Najpierw trzeba było rozwałkować kawałek masy solnej która przypomina piasek na plaży,następnie po wycięciu foremką wybranego kształtu każdy udekorował swój skrawek plaży różnego rodzaju muszelkami.Tak właśnie przypomnieliśmy sobie jak pięknie jest na wakacjach nad morzem.

Dzieci z grupy 5,6 – latków wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Papuga” nauczyły się go na pamięć, następnie według wskazówek nauczycielki wykonały pracę plastyczną – kolorową papugę.

Dzieci 4,5 – letnie bawiły się wykorzystując Bum Bum Rurki. Dzieci tworzyły własne rytmy oraz uczestniczyły w zabawach: ”Granie Bum Bum Rurkami na różnych częściach ciała”, „Trzymaj linę”, „Złota Brama”, „Łódka na fali”.

W grupie maluchów obfitowały zabawy i ćwiczenia ruchowe usprawniające ciało. Dzieci bawiły się doskonale – maszerowały z woreczkami na głowie, przechodziły przez tunel, pod skakanką i przeskakiwały przez szarfy.

Poza tym dzieci malowały wakacyjne obrazki.

W minionym tygodniu świętowaliśmy też urodzinki Emilki i Zuzi. Dla solenizantek były życzenia i upominki z urodzinowego koszyka.