“Fotograficzna opowieść z dalekich podróży”

Chociaż dla przedszkolaków wakacje się jeszcze nie rozpoczęły, ale marzenia o wspaniałych przygodach i podróżach w nieznane towarzyszą dzieciom od zawsze. We wtorek 25 czerwca, w Publicznym Przedszkolu Nr 18 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z panem Piotrem, fotografem i pasjonatem egzotycznych podróży, którego zdjęcia publikowane są w znakomitym magazynie National Geographic. Pan Piotr, odpowiedział na zaproszenie 4 – letniej Bianki z grupy Pszczółek i przygotował multimedialną podróż z fotografiami wykonanymi podczas swojej podróży do Etiopii i Brazylii. Cykl czarno – białych zdjęć ilustrował ciekawą opowieść podróżnika o codziennym życiu, troskach i radościach zwyczajnych ludzi w odległych zakątkach świata. Przedszkolacy z zaciekawieniem przypatrywali się fotografiom swoich rówieśników, weryfikowali swoją wiedzę na ich temat i dzielili się spostrzeżeniami. Cała dziecięca społeczność przedszkola dziękuje Panu Piotrowi  za swobodę, cierpliwość i otwartość z jaką opowiadał dzieciom o swojej życiowej pasji.

Basia S.