Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczy w projekcie, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Filmy, które dzieci będą miały przyjemność oglądać są w najdrobniejszych szczegółach opracowane i dostosowane do ich wieku.

Obecnie mieliśmy przyjemność oglądać film pt. „Wielka wyprawa Molly”. Pokazywał on siłę, jaką dają pozytywne więzi rodzinne i wsparcie najbliższych. Poruszał trudne problemy związane z narodzinami brata czy siostry. Taka sytuacja często rodzi napięcia. Główna bohaterka – Molly, potrafiła poradzić sobie z negatywnymi emocjami, czego nie można powiedzieć o jej przyjacielu – Edisonie.

Postacie z filmu stały się punktem odniesienia do rozmowy o tym, skąd się bierze w nas złość, smutek i jak sobie z tymi uczuciami radzić.

Krasnalki swoje emocje związane z filmem przelały na papier. Ich prace charakteryzują się przepięknymi barwami  a postacie głównych bohaterów są jak żywe.

Katarzyna Kocerba