Przedszkolaki na scenie WCK – przedstawienie teatralne „O Skarbniku z kopalni”

7 kwietnia 2017 r. na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, w teatralnej adaptacji bajki Tomasza Ziętka pt. “O Skarbniku z kopalni” wystąpili wychowankowie naszego przedszkola. Przygotowane z rozmachem przedstawienie, było jednym z zadań realizowanego przez przedszkole Miejskiego Programu Edukacyjnego “Mała Ojczyzna”. W realizacji przedstawienia uczestniczyło blisko 90 dzieci w wieku od 4 do 6 lat, które pod kierunkiem swoich nauczycielek z przejęciem i pasją odegrały powierzone role bohaterów bajki, zatańczyły i zaśpiewały ludowe śląskie piosenki oraz pięknie zaprezentowały się w obrazach tanecznych ilustrujących treść bajki. Mali aktorzy za swój twórczy aktorski wysiłek zebrali gromkie brawa od wdzięcznej widowni.

Barbara Szuleka