Dzień Cudaka

W grupie „Motylków3 marca obchodzony był Dzień Cudaka. Celem głównym zabaw było rozbudzanie w dzieciach poczucia humoru, rozwijanie spontanicznej improwizacji, pobudzanie wyobraźni i twórczego myślenia. Na początku każde dziecko prezentowało swój strój a koledzy wymyślali śmieszne imię dla przebranego dziecka. Powstały więc imiona np: „Śmieszka”, „Wiaterek”, „Minionek”, „Królewna”. Był także „taniec cudaków”, wspólne rysowanie cudaka (każde dziecko dorysowywało 1 element do głowy), była zabawa „Kto trafi w nos Cudaka?”, podpisywanie znanymi literkami imienia powstałego „Cudaka”. Ponadto dzieci bawiły się z użyciem piłek, kółek oraz balonów. Był także wybór Królowej i Króla Cudaka – zostali nimi Mirek i Zuzia. Na zakończenie zabaw każde dziecko otrzymało balon, który zamieniało w swojego Cudaka i zabierało go do domu. Dzień minął nam wesoło, śmiesznie i twórczo.

Aleksandra Szymanowska