Teatrzyk “O Skarbniku z głębokiej kopalni”

Dziecko od najmłodszych lat chłonie i zapamiętuje to, co dzieje się w jego otoczeniu. Świadomość swego pochodzenia, swoich “korzeni” stanowi podstawę rozwoju młodego człowieka, budzi w nim poczucie więzi ze swoją “małą ojczyzną” i przygotowuje go do aktywnego uczestnictwa w życiu
społecznym. Dlatego w celu przybliżenia dzieciom kultury i wartości ważnych dla mieszkańców śląskiej ziemi, w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt.“O skarbniku z głębokiej kopalni”. Duet aktorski Bajkowe Skarbki Śląska zaprezentował małym odbiorcom bajkę opartą na motywach regionalnych podań, która ukazywała mozolny trud i wielką wartość pracy górnika. Zawierała także istotne treści wychowawcze przekonujące, że warto być dobrym, uczciwym i pracowitym. Zaproszenie małych widzów do odegrania epizodu na scenie,humorystyczne dialogi bohaterów bajki, które fragmentami aktorzy prowadzili w śląskiej gwarze sprawiło dzieciom wiele radości.

Tematyka bajki jest formą realizacji miejskiego programu “Mała ojczyzna”.

Barbara Szuleka