Spotkanie z piekarzem

Gościliśmy w grupie MOTYLKÓW pana Jarosława, tatę Wiktorii, który odwiedził dzieci żeby opowiedzieć o pracy piekarza a także pokazać jak powstaje chleb.
Pan Jarek przyniósł do przedszkola: różne rodzaje mąki (pszenną, żytnią, graham, sitową, orkiszową) i wyjaśnił co można z nich upiec. Następnie każde dziecko mogło zobaczyć czym jest „zakwas” i na jego bazie pan Jarek wyrobił ciasto które następnie uformował w kształcie chleba. Po umieszczeniu go w specjalnym koszyku, oczyszczeniu z nadmiaru mąki, nacięciu, posmarowaniu miotełką zamoczoną w wodzie „Motylki” zaniosły go do kuchni na bardzo dłuuuugiej łopacie, gdzie panie kucharki w przedszkolnym piecu go upiekły. W oczekiwaniu na chleb dzieci zostały poczęstowane przez pana piekarza – pysznymi pączkami o różnych nadzieniach. Upieczony chleb bardzo smakował dzieciom. Bardzo dziękujemy panu Jarkowi za ciekawe spotkanie

Zajęcie w ramach realizacji Programu “Nasza mała ojczyzna”.

Ala Szymanowska