Jasełka w przedszkolu

Jasełka mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.
17 grudnia odbyło się pierwsze przedstawienie w wykonaniu dzieci 5,6-letnich z grupy „Smerfy”.
Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.    

18 grudnia dzieci 4 i 5 letnie z grupy Bajoskrzaty  odtworzyły wydarzenia z Betlejem. Młodzi aktorzy wcielili się w role Maryi, Józefa, trzech króli, pastuszków i aniołków. W czasie przedstawienia dzieci wspólnie z rodzicami śpiewały  kolędy i pastorałki.

19 grudnia  swoje Jasełka przedstawiły dzieci  najmłodsze 3 i 4 latki z grupy Krasnalki i Misie. Maluchy świetnie zagrały pastuszków, owieczki, śnieżynki.Byli też trzej Królowie. Najmłodsi mieli na sobie wspaniałe, kolorowe stroje. Rodzice byli  wzruszeni, widząc swoje pociechy tak dobrze przygotowane do pokazu przedświątecznego specjalnie dla nich. Były też wzruszone niektóre maluszki, ale nie zapominajmy, że to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością.

Miłym zakończeniem przedstawień były niespodzianki, które znalazły dzieci pod choinką. Radość w oczach dzieci i uśmiechnięte twarzyczki BEZCENNE.

Róża Bojda