„Umiem dbać o zdrowie” – międzyprzedszkolny konkurs wiedzy i sprawności.

 ,,Wiwat sport i wiwat ruch,
w zdrowym ciele zdrowy duch.”

W ramach programu „Szkoła w ruchu” odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy i sprawności „Umiem dbać o zdrowie.” Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

W konkursie wzięły udział dwie grupy dzieci 5-6 letnich: Pszczółki wraz z wychowawczynią Gabrielą Krygier- Kuchcińską z Przedszkola nr 18 i Gwiazdki z panią Magdaleną Łuksza z Przedszkola nr 16.

 Więcej na ten temat w zakładce Przedszkole w Ruchu – zapraszamy.

Gabriela Krygier – Kuchcińska