Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej – Akademia Aquafresh

MYJ ZĘBY!”

ŻEBY ZĘBY BYŁY MOCNE

MLEKO PIJ I JEDZ OWOCE

ŻEBY PIĘKNY UŚMIECH BYŁ-

PO JEDZENIU ZĄBKI MYJ!

W dniach od 24 do 28 lutego br w grupach: Smerfy, Pszczółki i Krasnalki odbył się cykl zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Działania kierowane do dzieci mają zachęcić je do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Głównym celem Akademii Aquafesh jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez działania profilaktyczne dla najmłodszych, a także działania edukacyjne skierowane do rodziców.

Więcej informacji na temat realizacji Programu w zakładkach poszczególnych grup.

Róża Bojda