Zwierzęta zimą

 Największymi trudnościami z jakimi zwierzęta spotykają się zimą to brak pokarmu i chłód. Poszukując pożywienia  zwierzęta zostawiają wiele śladów. Dnia  3 lutego grupy: “Krasnalków”, ” Pszczółek ” oraz “Smerfów” wybrały się na spacer celem poszukiwania  zwierząt oraz ich śladów. W czasie spaceru po lesie dzieci mogły nie tylko słuchać opowieści nauczycielek na  temat zwierząt żyjących w lesie ale również podziwiać piękno przyrody zimową porą (choć bez śniegu). Na koniec  wszyscy razem  udaliśmy się do naszego  ogrodu przedszkolnego, gdzie  umieściliśmy karmnik dla ptaków wraz z  pokarmem.
Spacer dzieciom  bardzo się podobał – każde napotkane zwierzątko (ptaki, nawet pieski) traktowali z  szacunkiem i  okazywali  wielką  radość ze spotkania z nimi. Trochę wszyscy żałowali, że nie ma  śniegu i że nie  spotkali  sarny albo zajączka, lecz  dzieci  od tej  pory dzieci maja świadomość, że  należy opiekować się  i systematycznie dokarmiać zwierzęta  zimą.

Aleksandra Szymanowska