Smerfy z druga wizytą w bibliotece.

 W ramach współpracy z  biblioteką w czwartek  12 grudnia  dzieci z grupy Smerfów  udały się  na drugie spotkanie  do biblioteki.
Tym razem po powitaniu pani bibliotekarka zaprosiła nas do wysłuchania  opowiadania “Pomocnicy Świętego Mikołaja” a następnie  rozmawiała z dziećmi na temat tradycji świątecznych, prezentów jakie dzieci chciałyby znaleźć pod choinką. Zapoznała  dzieci także ze świątecznymi zwyczajami panującymi w  Australii i pokazała w książce jak obecnie jest w Australii i jak to Mikołaj do dzieci jedzie łódką. W dalszej części naszej wizyty w bibliotece pani Iza  zachęciła nas do obejrzenia wystawy prac plastycznych  pt. “Portret Świętego Mikołaja”. Wśród  tych prac dzieci dostrzegły  pracę  swej koleżanki Ewy, która brała udział  w tym konkursie i zdobyła wyróżnienie. Na  zakończenie  naszego spotkania  oddaliśmy książki, które mieliśmy wypożyczone i wypożyczyliśmy nowe,oczywiście o tematyce świątecznej.
Na pożegnanie dzieci z grupy Smerfów złożyły pani Izie  świąteczne  życzenia i umówiliśmy się na następne spotkanie,  które odbędzie  się w  lutym.
Aleksandra Szymanowska