Swobodne zabawy dzieci w grupie Krasnalki

Zabawy organizowane przez dzieci – z niewielkim udziałem nauczyciela są niezwykle potrzebne. Stwarzają możliwość realizacji przez dzieci własnych pomysłów. Sprzyjają rozwijaniu ich zainteresowań. Uczą współdziałania i wzajemnej współpracy. Uczestnicy zabawy starają się przestrzegać ustalonych przez siebie zasad – co jeszcze nie zawsze się udaje.

 Zainicjowana przez dzieci zabawa w teatr wymagała mojej pomocy. Oczywiście z przyjemnością pomogłam zorganizować rekwizyty. Dzieci z wielkimi zaangażowaniem przygotowywały się do występów. Ćwiczyły swoje role. Nawet zorganizowały orkiestrę, którą kierował dyrygent – Maciej S. Na tą okazję rodzice Macieja przygotowali mu okazałą batutę, a cała grupa na zajęciach przygotowała kastaniety.

Wszystkim występy się podobały. Publiczność oklaskiwała aktorów i wspaniale grającą orkiestrę!

Katarzyna Kocerba