Grupa “Smerfy” w osiedlowej bibliotece.

 10 października  br dzieci z grupy Smerfów były na wycieczce w  osiedlowej bibliotece – filia nr 13. Już w drzwiach powitała nas  Pani bibliotekarka – Pani Iza, która  opowiadała nam na  temat pracy biblioteki. Dzieci  w trakcie rozmowy z panią Izą poznały  nowe słowa  takie jak: czytelnik, czytelnia, biblioteka, bibliotekarz, księgozbiór a także  dowiedziały się jakie są  rodzaje  książek oraz utrwaliły znane im już zasady korzystania z nich.
Następnie dzieci miały okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Założyliśmy w bibliotece  kartę do wypożyczania książek .
Wypożyczyliśmy książki a za miesiąc  wspólnie  pójdziemy je oddać. Następnie dzieci  słuchały wierszy J.Tuwima czytanych przez panią bibliotekarkę: “Słoń Trąbalski” oraz “O pewnym Grzesiu i cioci”. Na zakończenie spotkania  Pani Iza wręczyła każdemu pamiątkową zakładkę  do książki.
Pierwsze  spotkanie w bibliotece    wiele  nas  nauczyło
i bardzo nam się podobało.
Na pewno  będziemy  jeszcze  wiele razy gośćmi biblioteki.

Aleksandra Szymanowska