Wycieczka do Urzędu Miasta

 22 maja dzieci z grupy ,,Smerfów” oraz ,,Pszczółek” udały się do budynku Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. chcąc dowiedzieć się jak wygląda praca urzędników. Przedszkolaki swoją wizytę rozpoczęły od pomieszczenia w którym znajduje się monitoring miasta. Dzieci były bardzo zaskoczone, i wszystkie chciały zobaczyć na monitorze swój blok w którym mieszkają.

Następnie przywitane zostały przez prezydenta miasta Mieczysława Kiecę, który pokazał dzieciom swój gabinet oraz opowiedział im o swojej pracy. Prezydent pokazał przedszkolakom mapę zagospodarowania przestrzennego wiszącą na ścianie, na której wskazał nasze przedszkole. Dzieci miały okazję zobaczyć stanowiska w poszczególnych referatach, a następnie udały się na stadion Miejski

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości oraz okazała się świetną formą edukacji poprzez zabawę. Dzieciom przypadła do gustu wizyta w Urzędzie, jak również bardzo smakowały cukierki, którymi częstował prezydent.

Magda Łuksza