Międzyprzedszkolny turniej szachowy

“Szachy są kamieniem probierczym inteligencji”

J.W. Goethe 

Popołudniem 20 maja 2013r. W Publicznym Przedszkolu nr 6 odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Szachowy.

 Zawodnicy z przedszkoli: nr 6,16,18,19 stanęli do walki o zwycięstwo w tej strategicznej grze planszowej. Oferta konkursów o charakterze artystycznym jest bardzo duża, nie ma takich, które stawiają na rozwój intelektualny.

 Szachy to nie jest zwykła gra i zabawa – to coś więcej, ponieważ rozwija logiczne myślenie, dobrze wpływa na pamięć i wyobraźnię, uczy przewidywania i planowania oraz ponoszenia skutków podjętych decyzji. W rywalizacji wzięło udział 12 zawodników, którym towarzyszyli rodzice. Turniej przebiegał w ciszy i skupieniu.

 Po odbyciu dwóch konkurencji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce– Patrycja Krzyżanowska (PP nr 18)

II miejsce– Konrad Hałaszko (PP nr 19)

III miejsce– Maciej Kopiec (PP nr 18)

 Zwycięzcom gratulujemy!

 Zamieszczony tekst pochodzi ze strony internetowej PP 6.