,,Małe origami”

Zajęcia origami odbywają się w grupie 5,6-latków. Zajęcia polegają na odpowiednim składaniu kół różnej wielkości, a następnie lekko są podklejane na kolorowym kartonie.

Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Zajęcia rozwijają i doskonalą sprawność manualną, kształtują logiczne myślenie oraz spostrzegawczość i logiczne myślenie. Dziecko poprzez takie zajęcia uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im wiele radość dając satysfakcję z wykonanej pracy.

 Magda Łuksza