Z wizytą w gabinecie lekarskim.

  29 lutego w ramach realizacji bloku tematycznego „Dbamy o zdrowie” i oswojenia przedszkolaków z tematem zdrowia, pracą lekarzy i pielęgniarek dzieci z młodszych grup: 3-4 latków oraz 4-5 latków wraz ze swymi wychowawczyniami wybrały się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia .
Dzieci zwiedziły z niezwykle miłym i sympatycznym przewodnikiem – panią  pielęgniarką  budynek Ośrodka. Najpierw obejrzeliśmy pomieszczenie,  gdzie  dokonuje się rejestracji dorosłych pacjentów, a następnie przeszliśmy do pomieszczenia  gdzie  rejestruje się małych pacjentów.
Później pani pielęgniarka zaprowadziła nas do gabinetu, w którym dzieci mogły zobaczyć, w jakich warunkach i w jaki sposób pobierana jest krew.
W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny. Tam dowiedzieliśmy się od Pani Doktor, że lepiej zapobiegać chorobom ząbków niż je leczyć. Dlatego też wizyty u stomatologa powinny być regularne, a nie tylko w momencie, gdy bolą nas ząbki. Obejrzeliśmy narzędzia którymi pani dentystka posługuje się w swej pracy. Po tym spotkaniu nasze Przedszkolaki na pewno nie będą bały się wizyt u stomatologa.
Dzięki wyprawie do Ośrodka Zdrowia przedszkolaki zrozumiały, że jest to miejsc im przyjazne i nie można się bać  tam chodzić.