Wycieczka 4-latków do sklepu zoologicznego

Temat tygodnia brzmiał:”Nasi milusińscy”. Początek tygodnia rozpoczęliśmy w grupie dzieci 4letnich od przyniesienia swoich pluszowych kotków,piesków z domu, aby wspólnie bawić się z nimi, opowiadać jak wyglądają itp. Ale opowiadaliśmy nie tylko o kotach, psach lecz o wszystkich zwierzętach, które można hodować w domu. Uwieńczeniem rozmów i zabaw o naszych milusińskich była wycieczka do pobliskiego sklepu zoologicznego. Pan sprzedawca zaprosił nas do sklepu i pozwolił pooglądać prawdziwe zwierzęta. Zachwyciły nas kolorowe papużki, króliczki, świnki morskie, różnorodne gatunki rybek i żółwie lądowe, ale największe wrażenie na nas zrobił zielony legwan, który wygrzewał się przy lampie. Kilkoro z nas już wie co chciałoby dostać od Mikołaja w prezencie, dlatego też będziemy rysować w listach nasze upragnione zwierzęta.