Konkurs recytatorski “Wierszowane ZOO”

08.10.2009 dzieci z grup 5-6 latków oraz 6-latków wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. “Wierszowane ZOO” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śl. Celem konkursu była prezentacja przez dzieci dowolnego wiersza autorstwa W.Chotomskiej, J.Brzechwy lub J.Tuwima o zwierzętach.
W konkursie udział wzięło 5 przedszkoli: PP 1, PP 3, PP 5, PP 6, PP18 a każde przedszkole reprezentowało 5 dzieci. Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci:
Victoria Pietrzak (gr. 5-6 latki), która przygotowała wiersz W. Chotomskiej “Dwa koguty”
Marek Szczyrba (gr. 5-6 latki), który zaprezentował wiersz również autorstwa W Chotomskiej pt. “Dlaczego ciele ogonem miele?” Tomek Neugebauer (gr. 6-latki) z wierszem W.Chotomskiej “Spacer z psem”, Beata Szuleka (gr. 6-latki), która przygotowała wiersz J.Brzechwy “Kwoka” oraz Julia Kucza (gr. 6-latki), która zaprezentowała wiersz J. Brzechwy “Koziołeczek”.


Komisja oceniająca umiejętności recytatorskie i aktorskie dzieci ogłosiła, iż wszystkie prezentacje były wspaniałe, wszystkie były na bardzo wysokim poziomie i nie przyznała miejsc.
Każdy z uczestników konkursu na zakończenie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę i gumkę do gumowania.

Naszym “recytatorom” dziękujemy za piękne popisy i ciekawe stroje.

GRATULUJEMY !!! BYLIŚCIE WSPANIALI.