I półrocze roku szk. 2006/2007 w grupie 6-latków

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z podsumowaniem pracy przedszkola w pierwszym półroczu roku szkolnego 2006/2007 w grupie 6-latków.


P a ź d z i e r n i k

 • Uroczystość Pasowania na Starszaka, udział w konkursie plastycznym “80-te urodziny Kubusia Puchatka”, warsztaty plastyczne w Bibliotece Miejskiej “100 Dni na Wyspach Bergamutach”, o których już wzmiankowano na naszej stronce. Odbyła się również wycieczka do Miejskiego Muzeum na wystawę poświęconą historii powstania herbu i pieczęci naszego miasta. Przewodnikiem po wystawie był archeolog Sławomir Kulpa.
 • Ponadto dzieci 6-letnie wzięły udział w konkursie plastycznym “Mamo, Tato dbaj o moje bezpieczeństwo” Praca Klaudii Sz. była eksponowana na wystawie w Miejskim Centrum Kultury.
 • Udział w akcji charytatywnej “Góra Grosza”

L i s t o p a d

 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym “W świecie Bajek i Baśni”. Konkurs propagował zainteresowania czytelnicze u małych dzieci. Uczestnicy konkursu to: Jaś, Martynka, Judyta, Monika, Dominika, Daria, Justynka, którzy wykonali książkę stanowiącą plastyczną interpretację znanej bajki. Termin rozstrzygnięcia konkursu 31 stycznia 2007.
 • Udział w zbiórce zimowej odzieży i zabawek dla “Stowarzyszenia pomocy dzieciom” z Żor. Wszystkim rodzicom, którzy wspomogli nasze starania serdecznie dziękuję.

G r u d z i e ń

 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod patronatem “Małego gościa niedzielnego” pt. “Anioł-Stróż Przyrody”. Wysłano 3 płaskorzeźby z masy solnej wykonane przez: Olę, Judytę i Dominikę. Wszystkie dziewczynki otrzymały Wyróżnienia Specjalne.
 • Warsztaty plastyczno-muzyczne w Bibliotece Miejskiej pt. “Mikołaj i Śnieżynka”.
 • Zajęcie otwarte dla rodziców prowadzone przez nauczycielkę Gabrielę Krygier-Kuchcińską.
 • “Przedszkolaki u Jezuska”- Jasełka przygotowane z myślą o chorych dzieciach z oddziału Szpitala Nr.1 w Wodzisławiu Śl. były aktywną formą włączenia się do akcji “Choinka Nadziei” propagowanej przez fundację Arka. Dzieci 6-letnie wraz ze swoimi kolegami z Ogniska podarowały chorym kolegom “żywą” choinkę udekorowaną własnoręcznie wykonanymi z papieru zabawkami oraz duży kosz książek dla wzbogacenia biblioteczki na oddziale. Mali pacjenci zostali także obdarowani słodyczami, które zakupiła z myślą o nich pani dyrektor przedszkola.
 • Dzieci 6-letnie wraz z kolegami z Ogniska zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na otwartą prezentację Jasełek, chcąc w ten sposób podziękować im za przygotowanie strojów i okazaną pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

S t y c z e ń

 • Udział w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych dla przedszkolaków.
 • Prezentacja przedstawienia bajki “Królewna Śnieżka” z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz dla rodziców.
 • Udział w warsztatach literacko-plastycznych pt. “Wady i przywary”” w polskiej poezji dla dzieci.

L u t y

 • Prezentacja przedstawienia bajki “Królewna Śnieżka” dla gości z czeskiego przedszkola.
 • Udział w corocznym Baliku Karnawałowym.

Przygotowała Barbara Szuleka