Koncert edukacyjny “Karnawałowe rytmy świata”

„Karnawałowe rytmy świata” to tytuł koncertu edukacyjnego, który odbył się dzisiaj w przedszkolu. Motywem przewodnim koncertu była trąbka – dęty instrument blaszany. Dzieci dokładnie poznały jej budowę i brzmienie. Pan Paweł w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział naszym maluchom o tradycji obchodzenia zabawy karnawałowej w Wenecji i pokazał piękną maskę, którą każdy zakłada na twarz aby nie zostać rozpoznanym. Następnie artyści zaprezentowali przedszkolakom wspaniałe, karnawałowe przeboje. Dzieci wysłuchały między innymi: Walc Wiedeński, Marsz Radeckiego, Melodię hiszpańską – „La kukaracza”, Despacito, Tango Argentyńskie oraz Rock and roll. Przedszkolaki chętnie poruszały się w rytm karnawałowych utworów.

Gabriela K.