Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Grupa Pszczółek i Jeżyków wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. 7 listopada nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. W sali roiło się od księżniczek, wilków, smoków spidermanów itd. Aby uczcić ten dzień zorganizowałyśmy bajkowe spotkanie, na którym dzieci wykazały się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe pt. “Wilk”, “Zatrute jabłko”, “Droga Jasia i Małgosi”- tor przeszkód. Świetnie radziły sobie z układaniem puzzli bajkowych. Na koniec dobrze się bawiły przy rytmach muzyki Walta Disneya. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Klaudia S.