Ogólnopolski Dzień Książkowego Misia – Teatrzyk “Przygody Kubusia”

Z okazji dzisiejszego Ogólnopolskiego Dnia Książkowego Misia  gościliśmy w przedszkolu teatr “Krak-Art” z Krakowa z przedstawieniem pt. “Przygody Kubusia”. Jak sam tytuł wskazuje bohaterem przedstawienia był Kubuś Puchatek oraz jego przyjaciele Krzyś, Prosiaczek, Kłapouchy, Tygrys i Królik. Na początku Kubuś bawił się z Krzysiem w Kubusiową gimnastykę. Nagle Krzyś znikł ale zostawił Kubusiowi list. Puchatek nie potrafił czytać na szczęście z pomocą przyszedł Prosiaczek. Niestety błędnie odczytując tekst – powstała wielka zagadka i poszukiwanie Krzysia. W poszukiwaniach pomógł też Tygrysek, przy okazji porywając dzieci do  “tańca brykańca”. Niestety Krzysia nadal nie odnaleziono. Podczas poszukiwań Kubuś i pani Ala pomogli znaleźć i zaczepić ogon Kłapouszkowi. W poszukiwaniach pomagał też Królik który z mapą i latarką poszedł szukać Krzysia. Nie znaleźli Krzysia ale sprawa rozwiązała się sama bo Krzyś wrócił. Okazało się, że był w szkole. Kubuś był obrażony na Krzysia, że zostawił go samego ale chłopiec zaprosił Misia oraz wszystkie dzieci do zabawy i wszystko dobrze się skończyło. Wszyscy bawili się wspaniale. 

Adriana H.