W czasie wakacji dzieci się nie nudzą

W pierwszych dniach sierpnia dzieci z grupy 4,5,6 latki korzystając z ładnej pogody uczestniczyły na terenie ogrodu przedszkolnego w zabawach ruchowych. Do zabaw wykorzystano chustę animacyjną, która  integruje grupę, uczy współdziałania, ćwiczy spostrzegawczość oraz zręczność. Dzieci uczestniczyły w zabawach: ”Cisza-sztorm”, „Bilard”, „Zamiana”. Zabawy te sprawiły dzieciom wiele radości. W trakcie zabaw swobodnych na ogrodzie przedszkolnym wykorzystano bramki do gry w piłkę nożną, tunele, jeździki, piłki, paletki na rzepy.

Najmłodsza grupa wybrała się do Rodzinnego Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza”. Tam dzieci wspólnie z nowymi wakacyjnymi kolegami i koleżankami spędzały czas na zabawach. Korzystały z huśtawek, sprzętu terenowego, zjeżdżalni. Atrakcją parku była woliera z różnymi ptakami.

Ala S, Dorota M.