II Miejski Konkurs matematyczny “Bystrzaki”

W czwartek reprezentacja grupy „Motylków” w osobach – Sebastian i Maciej uczestniczyli w II Miejskim Konkursie matematycznym dla 6 – latków pt ”Bystrzaki” zorganizowanym przez ZSP nr 4. Celem konkursu było upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków oraz wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dziecięcych. Nasi reprezentanci działając wspólnie rozwiązywali zadania ,które obejmowały następujące treści:liczenie i rozpoznawanie liczb w zakresie 20, znajomość dni tygodnia oraz miesięcy, znajomość figur geometrycznych,orientacja przestrzenna, znajomość znaków <,>,=, porównywanie zbiorów, zadania z kodowania oraz kreatywności. Nasza reprezentacja spisała się wspaniale. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty w postaci zabawek do ćwiczenia uzdolnień matematycznych.
Sebastianowi i Maciejowi gratulujemy udziału w konkursie.
Ala Sz.