Wizyta u strażaków

Dzieci z grup „Biedronki” oraz „Motylki” wraz z wychowawczyniami wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl., aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Przy okazji utrwaliły numery  telefonu do Straży Pożarnej- 998 oraz  numer alarmowy – 112. Pod czujnym okiem strażaków dzieci udały się do części, gdzie znajdują się wozy strażackie. Panowie strażacy zademonstrowali zjazd po rule oraz strój, który zakładają do akcji pożarowych. Przez chwilę wszyscy uczestnicy spotkania mogli poczuć się jak strażacy wsiadając do wozów strażackich. Nasi przedszkolacy dwukrotnie podczas tej wizyty były świadkami wyjazdu wozów strażackich do akcji ratunkowych.Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę dotycząca pracy strażaków.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę oraz słodkie czekoladki.Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Ala Sz.