Korowód Marzankowy

21 marca dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy – powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci ze starszych grup z wielkim zaangażowaniem samodzielnie wykonały swoją osobistą Marzankę inne wykonały kolorowe chorągiewki, opaski wiosenne.

Kiedy wszystko było już gotowe na Trzy Wzgórza ruszył barwny korowód. Dzieci grały na instrumentach i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu postawiono Marzannę pośrodku koła a dzieci z wszystkich grup odśpiewały radosne, wiosenne piosenki.

Klaudia S.