Teatr „Kogiel-mogiel” w bajce o „Dwóch królestwach”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rodzice wraz z nauczycielami przygotowali specjalny prezent świąteczny dla przedszkolaków. Dzieci zobaczyły bajkę w wykonaniu rodziców i nauczycieli pt. „Dwa królestwa”. Bajka ta opowiadała o konflikcie trwającym od lat pomiędzy królestwem ognia a królestwem wody. Oba królestwa zostały zmuszone do współpracy ze sobą we wspólnej sprawie – poszukiwaniem zaginionych królewien Bali i Lawy. Historia ta pokazuje, że miłość i przyjaźń mogą pokonać wszelkie konflikty i różnice. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Na koniec dzieci nagrodziły występujących gromkimi brawami.
Reżyserem bajki była mama Mateusza Pani Dorota, która pokierowała całym przedstawieniem i podzieliła się z nami swoją wiedzą i profesjonalnym kunsztem aktorskim. Przygotowania do spektaklu trwały 2 miesiące. Rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się w szereg działań związanych z występem poświęcając swój czas. Rodzice doskonale wcielili się w swoje role wykazując się pomysłowością i kreatywnością.

Klaudia Sieniawska