Zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe – wyjazdowa lekcja regionalizmu

Tuż przed Świętami dzieci z dwóch najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Tematem zajęć były zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe – obrzędy wieczerzy wigilijnej na Śląsku z udziałem dzieci. Całość przedstawiona została gwarą śląską stąd też było dużo śmiechu. Nie wszyscy rozumieli ten „obcy język”.
Przedszkolakom bardzo się podobało, zwłaszcza że dwójka z nich mogła występować w „przedstawieniu”. W dalszej części dzieci miały możliwość poczęstowania się pysznym świeżym chlebem ze smalcem lub dżemem oraz słodką herbatą. Ponadto śpiewały kolędy, a także kosztowały przepysznych ciasteczek rozdawanych przez króla Szymona. Uśmiechy cały czas gościły na twarzach wszystkich przedszkolaków.

Katarzyna Liszka