Światowy Dzień Kota

W piątek 16 lutego dzieci z  grup „Krasnalków” oraz „Motylków” obchodziły „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie dzieci zamieniły się w  kotki i wzięły  udział  w „kocich zabawach i konkursach”. Na  początku dzieci dowiedziały się, że głównym celem ustanowienia  tego święta  jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy bezdomnych i głodujących kotów oraz ukazanie  ich ważnej roli w życiu ludzi. Dzieci obejrzały film edukacyjny o kotach, z  którego dowiedziały się  wielu ciekawostek na ich temat: ras kotów, ich wyglądu,  upodobań, karmienia kotów, ulubionych zabaw a także  sposobu opieki.
W dalszej części spotkania  dzieci wysłuchały  wiersza J. Tuwima „Kotek”, który był inspiracją do zabawy „”Łakome kotki”. Następnie odbyły się zabawy ruchowo – taneczne: „Kotki dwa”,  „Uciekaj myszko do dziury”, zabawy z  chustą animacyjną – „Usypianie kotka”, zawody zręcznościowe „Kocie polowanie” oraz  „Koci tor przeszkód”. Swoją spostrzegawczością  dzieci wykazały się podczas układania „kocich puzzli”. Na zakończenie  między grupowych zabaw  „kotki” wykonały z brystolu oraz kolorowego papieru  pacynki kotka a w nagrodę za wspólną zabawę otrzymały „kocie języczki”. PYSZNE – MIAU!

Aleksandra Szymanowska