STRAŻNICY MIEJSCY – kolejni eksperci w zakresie zwalczania niskiej emisji i smogu w naszym przedszkolu.

W czasie spotkania Krasnalki pogłębiały wiedzę na temat głównych źród zanieczyszczeń powietrza – palenie w małych, przydomowych kotłowniach złej jakości paliw i śmieci. Strażnicy miejscy opowiedzieli również dzieciom jak zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie ludzi. Problemy te przybliżył dzieciom wyświetlony przez gości krótki film edukacyjny. Na zakończenie spotkania Krasnalki zaśpiewały gościom piosenkę „Mikołaju miły omijaj kominy” i zaprezentowały plakaty ostrzegające przed SMOGIEM i NISKĄ EMISJĄ, zaś goście podarowali przedszkolakom znaczki odblaskowe.
Zajęcia przeprowadzone w ramach realizacji programu Gmin z dobrą energią i konkursu ekologiczno – edukacyjnego Nie truj sąsiada.

Jadwiga Matuszek