Realizacja programu Gmina z dobrą energią i konkursu ekologiczno – edukacyjnego Nie truj sąsiada.

W poniedziałek, 11.12.2017r. dzieci z najstarszych grup odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śl. Starsi koledzy przedstawili przedszkolakom teatrzyk kukiełkowy pt. “Nie truj sąsiada” do którego scenariusz oraz kukiełki przygotowali uczniowie klasy VI. Aktorzy w prostych słowach wyjaśnili Krasnalkom i Motylkom skąd się bierze ciepło w domach i przestrzegali przed zgubnym paleniem śmieci w piecach. Na zakończenie goście zaprezentowali przedszkolakom wykonane przez siebie plakaty antysmogowe.

Bardzo dziękujemy uczniom i wychowawczyni pani Bożenie Misiewicz, za przekazaną wiedzę i dobrą zabawę.

Zajęcia przeprowadzone w ramach realizacji programu Gmin z dobrą energią i konkursu ekologiczno – edukacyjnego Nie truj sąsiada.

Jadwiga Matuszek