„Królewna Śmieszka i Ekoludki”

W czwartek  07.12.2017r., Krasnalki gościły uczniów PCKUiZ w Wodzisławiu Śl. Tym razem było to spotkanie w całości oparte na zabawie i działaniu dzieci, a więc to, co przedszkolaki lubią najbardziej! Krasnalki z pomocą starszych kolegów segregowały odpady wyodrębniając spośród nich te, które nadają się do palenia w piecach, rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w inscenizacji pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Perypetie troszczącej się o swoje królestwo Śmieszki i pomagających jej w tym Ekoludkom, przypomniały przedszkolakom jak należy dbać o środowisko i czystość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Na zakończenie Krasnalki otrzymały plastikowe przywieszki EKOLUDKI.

Bardzo dziękujemy za uczniom i nauczycielom /Małgorzata Pompa, Katarzyna Mrowiec, Anna Hołomek/ za dobrą zabawę i przekazaną wiedzę.

Zajęcia przeprowadzone w ramach realizacji programu Gmin z dobrą energią i konkursu ekologiczno – edukacyjnego Nie truj sąsiada.

Jadwiga Matuszek