Warsztaty pszczelarskie

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich „W krainie miodu”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ul, zobaczyły pszczoły. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy, zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów. Wszystkie dzieci degustowały miód, który im bardzo smakował. Na koniec spotkania przedszkolaki  wykonywały świece woskowe. Przedszkolakom bardzo podobały się warsztaty.

Dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 18 oraz dzieci z grupy PSZCZÓŁKI wraz z wychowawczyniami dziękują pszczelarzom z Gorzyc za podarowanie miodu i woskowych pszczółek na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Róża Bojda