Spotkanie z policjantem

21 września, w ramach ogólnopolskiej akcji objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Głównym celem spotkania było utrwalenie znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zwrócenie uwagi na czyhające na pieszych na drodze niebezpieczeństwa. Goście przypomnieli przedszkolakom o konieczności noszenia na ubraniach elementów odblaskowych i wytłumaczyli dlaczego podczas jazdy samochodem dzieci muszą korzystać z fotelików ochronnych.

Na zakończenie dzieci podziękowały gościom za spotkanie wręczając laurkę i składając życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy.

Dzięki takim spotkaniom każdy przedszkolak będzie wiedział, że POLICJANT jest prawdziwym przyjacielem dzieci.

Jadwiga Matuszek