Przedszkolny turniej rycerski o Złotą Różę 🌼

W środę 7 czerwca 2017 r.  odbyło się Rodzinne Święto Mamy i Taty, którego program obejmował część artystyczną i zabawowo – sportową. Podczas pierwszej części sześcioletnie Bajomisie wystąpiły w inscenizacji “Dla mamy i Taty”, po czym wręczyły swoim rodzicom samodzielnie wykonane upominki.

Druga część miała charakter turnieju, w którym znalazły się konkurencje wzorowane na średniowiecznych potyczkach rycerskich i zabawach plebejskich. Gościem honorowym rycerskiego turnieju, który w swojej nazwie nawiązywał do wizerunku wodzisławskiego herbu była dyrektor przedszkola Róża Bojda. Pani dyrektor przyjęła od rodziców i dzieci rycerskie ślubowanie, po czym dokonała otwarcia turnieju. Tatusiowie – rycerze w turniejowym ekwipunku potykali się w kilku konkurencjach takich jak “Wyścig jeźdźców na hulajnodze”, “Walka z mieczem na ruchomej kładce”, “Narzucanie obręczy na miecz”, “Toczenie kuli za pomocą miecza”. Natomiast mamusie – białogłowy rywalizowały ze sobą podczas “Zaplatania warkocza”, “Rzucania wianków do rzeki “oraz dostarczały “Posiłek dla obrońców zamku” i układały kładkę z drewna w konkurencji “Przeprawa”. Przedszkolaki także uczestniczyły w turniejowej rywalizacji przestrzegając zasad kodeksu rycerskiego. Po zakończeniu turniejowych zmagań, wszystkie rodziny zostały obdarowane przestrzennym emblematem Złotej Róży z czerwononiebieskimi wstążkami. Inspiracją do takiej formy przeżywania rodzinnego święta w przedszkolu, jest przypadająca w tym roku 760 – ta rocznica powstania Wodzisławia Śląskiego, której obchody wpisane są w realizowany przez przedszkole program “Moja mała ojczyzna”.

 Barbara Szuleka