Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 r. w Publicznym Przedszkolu nr 18 w Wodzisławiu Śląskim różnił się od każdego innego dnia, spędzonego przez dzieci w przedszkolu. Tuż po śniadaniu, wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w największej sali, aby wziąć udział muzycznym show prowadzonym przez sympatycznego Wodzireja – Wilka. Muzyczną oprawę świątecznego dnia stanowiły piosenki dla dzieci z repertuaru wielu popularnych polskich wokalistów. Pomysłowy Wodzirej – Wilk przygotował dla przedszkolaków wiele atrakcyjnych zabaw i konkurencji sportowych. Każde z 78 dzieci, które wzięło w nich udział otrzymywało słodką nagrodę, a spragnieni mogli się udać do bufetu na szklaneczkę wody lub soku owocowego. Podczas radosnego świętowania nie zabrakło okazji do wspólnego śpiewania przy mikrofonie i popisów tanecznych solo i w parach. Wszystkie dzieci w dniu swojego święta zostały obdarowane słodką niespodzianką i książeczką z bajką autorstwa braci Grimm.

Barbara Szuleka