Udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków “SPRINTEM DO MARATONU”

17 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola, po raz pierwszy, wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków “SPRINTEM DO MARATONU” organizowanym pod patronatem wydawnictwa “BLIŻEJ PRZEDSZKOLA”.

Po śniadaniu przedszkolaki zgromadziły się na tarasie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie otrzymały numery startowe i odśpiewały hymn imprezy „Sprintem do maratonu”. Potem była krótka rozgrzewka i przejście do pobliskiego Rodzinnego Parku Rozrywki “Trzy wzgórza”. Tam każdy z 68 małych biegaczy pokonał dystans 100 metrów. Wspólnymi siłami udało się dzieciom przebiec prawie 7 kilometrów. Po biegu dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Tym sposobem nasze przedszkolaki dołączyły do grona małych maratończyków. BRAWO ZUCHY !!!

Jadwiga Matuszek