Uroczyste Świąteczne śniadanie

W środę 12 kwietnia w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Zwieńczeniem opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było świąteczne śniadanie. Przed rozpoczęciem posiłku każdą grupę odwiedziła pani dyrektor składając wszystkim ciepłe życzenia. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, żurku, ,,baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu oraz pisanek. Po śniadaniu, wyruszyliśmy do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego. Dzieciom udało się znaleźć gniazdo z niespodziankami. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci.

Róża Bojda