Zawodniczka, trenerka, Człowiek Roku 2016 w kategorii Sport – Sandra Pniak w przedszkolu

Grupa „Motylków” gościła przedstawicieli Klubu sportowego „Judo Kids” z Wodzisławia Śl. wraz z trenerką  Sandrą Pniak. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały tej wizyty. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem strojów w jakich przyszli nasi goście – były to tradycyjne kimona przewiązane pasami, luźne spodnie, wszystko oczywiście koloru białego oraz gołe stopy. Pani Katarzyna Cilska, która zorganizowała to spotkanie opowiedziała dzieciom o historii powstania judo, o kolorach pasów, o zasadach obowiązujących w tej dyscyplinie sportu, o technikach, które dzieli się na trzy zasadnicze grupy: rzuty, chwyty oraz uderzenia. Trenerka – Pani Sandra opowiedziała dzieciom o treningach judo, które opierają się na opanowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na sparingu. Następnie zaprosiła swoich podopiecznych do zaprezentowania rozgrzewki (słowa wypowiadane były po japońsku) oraz do prezentacji różnych chwytów, uderzeń, walk, przeskoków. Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom, gdy judocy przeskakiwali przez nie. „Motylki” na zakończenie spotkania zobaczyły medale oraz statuetki jakie można zdobyć uprawiając judo oraz statuetkę pani Sandry ”Człowiek Roku 2016 w kategorii Sport”.

Dziękujemy Pani Sandrze Pniak i judokom za pokaz oraz Pani Katarzynie Cilskiej za zorganizowanie spotkania.

Aleksandra Szymanowska