Powitanie wiosny

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Wodzisławiu Śląskim przywitały pierwszy dzień wiosny barwnym i rozśpiewanym korowodem, którym przemierzały ulice osiedla Trzydziestolecia. Co roku, 21 marca przedszkolacy przygotowują kukłę Marzanny, która symbolizuje odchodzącą zimę i wkładają na siebie kolorowe atrybuty wiosny: opaski ptaków, kwiatów i owadów. Uczestnicy korowodu radośnie maszerowali w ciepłych promieniach wiosennego słońca, wesoło brzdąkali na instrumentach i powiewali kolorowymi wstążkami czym wzbudzili życzliwe zainteresowanie przechodniów. Wiosenny korowód zakończył się w Rodzinnym Parku Rozrywki, gdzie przedszkolacy zaśpiewali dla wiosny powitalną piosenkę a potem pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Barbara Szuleka