Światowy Dzień Kota

W piątek 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W związku z tym dzieci z grup „Bajomisiów” oraz „Motylków” postanowiły zamienić się w tym dniu w kotki oraz wzięły udział w „kocich” zabawach i konkursach.

Na początku czekała na dzieci niespodzianka – prawdziwa kotka syberyjska o imieniu Grażyna, którą w tym dniu przyniosła do przedszkola mama Mai z grupy „Bajomisiów”. Dzieci mogły kotkę obserwować, pogłaskać a nawet poprzytulać. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat upodobań kota: pokarmu jaki spożywa, ulubionych zabaw a także sposobu opieki nad kotem.

W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały wiersza „Chory kotek” S. Jachowicza, z którego dowiedziały się, że także zwierzęta nie mogą się objadać – we wszystkim należy zachować umiar.

Następnie były tańce, konkursy i zabawy. Był więc taniec „Kotki dwa”, zabawa „Uciekaj myszko do dziury”, zabawy z chustą animacyjną – „usypianie kota” oraz „wypuszczanie kotka”. Dzieci wykazały się swoją wiedzą na temat kotów w konkursie „ Z jakiej bajki ten kot?”, a sprytem w „ Zwijaniu wełny”,” Piciu mleka ze spodeczka” czy w „Kocim torze przeszkód”. Na zakończenie między grupowych zabaw „kotki” otrzymały żelowe myszki – bardzo pyszne!

Aleksandra Szymanowska