Teatrzyk “Opowieść z zimowej doliny”

10 stycznia  przedszkolaki oglądały teatrzyk pt.: „Opowieść z zimowej doliny” w wykonaniu Teatru Bajkowe Skarbki Śląska.

W zimowej dolinie mieszka księżniczka Jagódka, która jest troskliwa, miła i lubi spotykać się ze swoimi poddanymi. Tymczasem do doliny przybywa chciwy Hrabia, który pragnie pojąć księżniczkę za żonę. Ta jednak chce, by jej wybranek, który zostanie księciem był dobry, czuły i troskliwy. Poleca mu zdobyć cudowny kwiat – Kwiat Dobrego Serca, który może zakwitnąć, kiedy zajmuje się nim troskliwa i kochająca osoba. Hrabia jednak ani myśli pielęgnować kwiat. Planuje zdobyć go siłą i podstępem. Na drodze księżniczki natomiast staje prosty chłopak – Marko. Chętnie podejmuje się zadania – chce odnaleźć Kwiat Dobrego Serca oraz uratować schwytanego przez Hrabiego wesołego Wiewióra. Czy udało się sprawić, by Kwiat zakwitł? O tym opowiedzą Wam już dzieci.

Aktorzy przypomnieli dzieciom, że najważniejsze w życiu są: uczciwość, pracowitość i niesienie pomocy innym.  Tylko ludzie z dobrym sercem mogą być szczęśliwi i żyć w zgodzie z innymi.

Róża Bojda