Warsztaty dla rodziców: Kreatywny rodzic- kreatywne dziecko!

Po raz drugi w grupie Biedronek i Krasnalków odbyły się warsztaty dla rodziców. Tym razem tematem spotkania były „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia po naszemu”. Celem warsztatów było:

• rozwijanie kreatywnego myślenia
  • podejmowanie i doskonalenie umiejętności pracy w zespole
  • generowanie skojarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
  • wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami i obecnością bliskich osób

Rodzice i dzieci podczas zabaw wykorzystując technikę „burzy mózgów”, „gwiazdy skojarzeń” odpowiadali na pytania: Jakie jest Boże Narodzenie, Z czym kojarzy Wam się Boże Narodzenie? Uczestniczyli w zabawie Świąteczne kalambury, gdzie losowano gwiazdkę, na odwrocie której była nazwa zabawki (prezentu). Zadaniem drużyny było opisanie jej za pomocą gestów tak, aby inni rozpoznali- co to za prezent. Zespoły brały udział w „wyzwaniu na już”- zadaniem drużyn było stworzenie choinkowej piramidy z kubeczków z wykorzystaniem “Magicznego słońca” (gumki recepturki i sznureczków).

Podczas ekspresji plastycznej uczestnicy tworzyli ozdoby na choinkę z przygotowanego materiału.

Podczas zabawy ruchowej wszyscy zamienili się w wirujące śnieżynki, które tańczyły do muzyki Vivaldiego- „Zima”

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wspaniałą zabawę, kreatywne pomysły, miłą i ciepłą atmosferę.

Gabriela Krygier – Kuchcińska