Biesiada Śląska

„Witojcie ludkowie mili, coście tak licznie tu przybyli.Bydymy dlo was dziś godali i śpiywali” taki słowami w piątek 2 grudnia powitała wszystkich na „Biesiadzie śląskiej” Wiktora z grupy „Motylków”.

W związku ze zbliżającą się Barbórką dzieci z grup „Motylków” oraz „Bajomisiów” przygotowały program artystyczny dla swoich tatusiów. „Motylki” zaprezentowały piosenki i tańce: „Poszła Karolinka do Gogolina”, „Mosteczek”, Nie chca cie znać” oraz „Karlik”. Tatusiowie wysłuchali także wierszy „Kto ty jesteś?”, „Pan Hilary”, „Frau Kamela” oraz „Bociek Jorguś” a wszystko to oczywiście naszą godką – czyli gwarą. „Bajomisie” wystąpiły z tańcami „Rechtor”, „Starzyk”, „Trojak”. Były także dialogi „Dwie omy” oraz „Karlusy”. Jak biesiada to oczywiście śląskie potrawy, których nie zabrakło na naszej uroczystości. Był więc śląski kołocz z syrym i jabłkiem oraz chlyb z fetym a do picia – herbata i blank czorno kawa.

Nasi goście sztyjc się chichrali i głośno klaskali, że ich na końcu miasta słyszeli. Dziękujemy wom żeście czas znojdli i do nos tak licznie przyszli.

Ala Szymanowska