Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia, wypada w tym roku w piątek 25 listopada. Dlaczego pluszowa zabawka doczekała się swojego święta? Otóż, pluszowy miś kojarzy się z okresem beztroskiego dzieciństwa, jest towarzyszem wielu zabaw a jego obecność daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Poza tym miś jest miękki, milutki i można powierzyć mu wszystkie swoje tajemnice. Dlatego, na obchody swojego święta, do naszego przedszkola, licznie przybyły ze swoimi małymi opiekunami misie małe, duże, kolorowe, z kokardką, w kubraczku ….. Najpierw uczestniczyły z przedszkolakami w grupowych zabawach tanecznych, konkursach i grach zręcznościowych. Potem, wszyscy przedszkolacy byli uczestnikami znakomitego, interaktywnego pokazu iluzjonistycznego oraz zabaw integracyjnych z Kubusiem Puchatkiem, którym towarzyszyła oprawa z migających kolorowych światełek. Kolejną atrakcją przygotowaną dla dzieci, była otwarta specjalnie na tę okazję “Cukiernia pod Misiem”. W swojej świątecznej ofercie proponowała dzieciom misie z ciasta marchewkowego, ozdobione kolorowym lukrem i żelkami przez starszaki z grupy Bajomisiów. Po słodkim misiowym poczęstunku, dzieci pozowały w “Misiowym okienku” do pamiątkowego zdjęcia. Obchodom Światowego Dnia Pluszowego Misia w Publicznym Przedszkolu nr 18, dzieci przyznały najwyższą notę i zmęczone, ale szczęśliwe wracały z pluszowym przyjacielem do domu.

Barbara Szuleka

Więcej zdjęć wkrótce w galerii.