Nie zapomnieć o przeszłości.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 9 listopada 6 – latki, słuchały legend związanych z historią Polski. Opowieści fantastyczne o wydarzeniach i postaciach historycznych, pobudzają wyobraźnię i fantazję dzieci, opisują i tłumaczą dawne społeczne uwarunkowania i obyczaje, uczą szacunku dla dokonań minionych pokoleń. “Poczytankowy”, legendowy minimaraton przygotował dla dzieci pan Rafał Gronowski, cyklicznie odwiedzający grupę rówieśniczą swojego syna Adasia. Ze zbioru”Najpiękniejszych polskich legend”, zostały wybrane przez dzieci krótkie, znane legendy i te mniej, jednak wszystkie pięknie wpisujące się w historię różnych zakątków Polski jak: “O Piaście Kołodzieju”, “O Lechu, Czechu i Rusie”, “O Złotej Kaczce”, “O Janosiku” i “O żółtej damie”. Legendowy minimaraton, był atrakcyjną formą realizowanego w przedszkolu, miejskiego programu “Moja mała ojczyzna”.

Barbara Szuleka